صفحه ها
دسته
وبلاگ هاي مذهبي
لینک های مذهبی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 552688
تعداد نوشته ها : 744
تعداد نظرات : 85
Rss
طراح قالب
GraphistThem253

تاکید مراجع عظام تقلید بر حفظ وحدت با محوریت رهبری

دبیرکل و برخی از اعضای شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری در سفر یک روزه به قم با علما و مراجع دیدار کردند و در این دیدارها گزارشی از وقایع و مسایل پس از انتخابات در کشور ارائه دادند. مراجع و علمای قم نیز در این دیدارها به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود راجع به مسایل مطرح شده پرداختند و حفظ وحدت و دوری از تفرقه بین همه گروه‌ها را خواستار شدند.

آیت‌الله صافی گلپایگانی:
برای حفظ نظام و اسلام باید وحدت و امنیت برقرار شود

آیت‌الله لطف‌الله صافی‌گلپایگانی در دیدار دبیرکل و جمعی از اعضای شورای مرکزی پیروان خط امام و رهبری، با بیان این‌که خط مقام معظم رهبری، همان خط امام (ره) است، تصریح کرد: باید محکم و استوار در حفظ آن بایستیم و این خط تا قیامت پایدار بماند.
آیت‌الله صافی‌گلپایگانی اظهار داشت: کسانی که با محوریت روحانیت حرکت می‌کنند و به دنبال اهداف اسلام باشند به هدف خود می‌رسند، اما کسانی که در فکر تخریب هستند نه تنها در اندیشه حفظ رهبری نیستند، بلکه به اسلام خیانت می‌کنند و باید خود را اصلاح نمایند.
وی به مسئله امنیت و حفظ کشور اشاره کرد و افزود: اگر بخواهیم اسلام و نظام بماند باید همه تلاش کنیم تا امنیت و وحدت برقرار شود.
ایشان با اشاره به برخی کاستی‌های معیشتی مردم در جامعه گفت: گرانی و تورم در کشور نگران کننده است و مردم از این وضعیت نگران هستند.
این مرجع تقلید در ادامه به استقلال مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: مجلس باید در انجام وظایف خود استقلال داشته باشد، حرف خود را بزند و زیر فشار قرار نگیرد تا با مجلس زمان پهلوی مقایسه نگردد.

آیت‌الله مکارم شیرازی:
تمام وفاداران نظام، رهبری، قرآن و اسلام دور هم جمع شوند

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی نیز در این دیدار با اشاره به حوادث بعد از انتخابات و طرح مساله وحدت ملی  بیان داشتند: منظور از وحدت بر خلاف آنچه که بعضی از مطبوعات می‌نویسند این نیست که ما دست روی دست اغتشاشگران، مخالفان نظام و رهبری و فریب‌خوردگان غرب قرار بدهیم، بلکه وحدت با کسانی است که به نظام، استقلال کشور، رهبری، مرجعیت و قانون اساسی عقیده دارند.
وی اظهار داشت: وحدت، امر بسیار مطلوبی است، ولی مهم این است که با چه کسانی وحدت می‌کنیم.
این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: عده‌ای از ملت هستند که راه دیگری را در جریانات انتخابات پیمودند و اکنون لازم است بعد از انتخابات دور هم نشسته و دست به دست هم دهند تا با صحبت، سوءتفاهم‌ها برطرف و افکار به هم نزدیک شوند و در مرحله بعدی تمام وفاداران نظام، رهبری، قرآن و اسلام دور هم جمع شوند تا مشکلات اقتصادی و تهدید دشمنان خارجی را حل کنیم.

آیت‌الله نوری‌همدانی:
شناخت امام و ولایت فتنه‌ها را می‌خواباند

آیت‌الله حسین نوری همدانی در این دیدار با اشاره به مسئله فتنه و مقتضیات آن در قرآن بیان داشت: مسئله فتنه سنتی از خلقت است که در تمام دوره‌ها وجود داشته و امتحانی از سوی پروردگار برای مردم است.
ایشان اضافه کرد: فتنه همیشه طوری ایجاد می‌شود که باطل را با حق مخلوط کند. فتنه‌گران چهره‌سازی می‌کنند تا به منافع خود برسند و از فرصت‌ها سوءاستفاده کنند.
وی با تاکید بر اینکه شناخت امام و ولایت، فتنه‌ها را می‌خواباند، گفت: باید سعی کرد در این جریان‌ها افرادی که کنار رفته‌اند برگردند و آثار و تبعاتی که این اتفاقات در جهان به وجود آورده‌اند کاهش یابد.
این مرجع تقلید با اشاره به ارکان و پایه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: پایه‌های انقلاب ما اسلام، مردم و رهبری هستند که باید در جلب رضایت همه مردم و رهبری تلاش کرد و در کنار آن اسلام ناب را هم در جامعه برپا کرد.
آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه محوریت مقام معظم رهبری که شعاعی از ولایت است، باید حفظ شود، گفت: در جریان‌های اخیر کار به جایی رسید که دشمنان توانستند فتنه را به وجود آورند و جامعه را با مشکلات متعددی رو به‌ رو کنند.
این مرجع تقلید با بیان اینکه مشورت برای خاموش کردن این فتنه نیاز است، گفت: کسی اجازه ندارد که روی گذشته انقلاب خط بطلان بکشد و مقام معظم رهبری و انقلاب باید در جایگاه اصلی خود باقی بمانند.

آیت‌الله جعفر سبحانی:
طرفین ماجرا باید برای حفظ «علی ولی‌الله» از تفرقه بپرهیزند

آیت‌الله جعفر سبحانی نیز در دیدار دبیرکل و اعضای شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به وقایع بعد از انتخابات و اختلافاتی که در کشور بین گروه‌های مختلف به وجود آمد آیه "واعتصموا بحبل‌الله جمیعا ولاتفرقوا"را مورد توجه قرار داده و بر حفظ وحدت در جامعه و دوری از تفرقه و تخریب تاکید کرد.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود درباره زندانیان پس از انتخابات نیز گفت: کوشش کنید در حد امکان این‌ها که گرفتارند و فعلا در بند هستند به تدریج تا جایی که امکان دارد و قابل عفو و گذشت هستند و در خروج از زندان تعامل و یا سکوت می‌کنند، آزاد شوند و اینگونه آن‌ها را نمک‌گیر کنید.
وی افزود: هرچند اختلافات تمام نمی‌شود لااقل دایره اختلافات کمتر می‌شود البته در ارتباط با زندانیان این نظر شخصی بنده بود اما نظر قضایی و نظر مقام معظم رهبری معتبر است در عین حال باید از یک گوشه‌ای شروع کرد تا آن طرف‌ها هم دلگرم شوند و إن‌شاالله صلح بین طرفین برقرار شود.
آیت‌الله سبحانی گفت: طرفین برای حفظ نظام و مملکت، حفظ این خاک، حفظ "علی ولی الله" باید از تفرقه بپرهیزند و با یکدیگر وفاق داشته باشند.
منبع:  www.khamenei.ir

شنبه بیست و سوم 8 1388
X